Alege limba:

    Select your language

Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului fratelui Doamnei Preotese Maria Postolache (Camposampiero)

Cucernică Doamnă Preoteasă Maria,

Preacucernice Părinte Neculai,

Îndoliată familie,

 

Hristos a înviat!

 

Am aflat, cu întristare, de trecerea la cele veșnice a robului lui Dumnezeu Benone, fratele doamnei preotese și rudenia voastră.

În aceste momente de încercare, pe care familia voastră le trăiește, ne rugăm, împreună cu Preasfințitul Părinte Arhiereu Vicar Atanasie de Bogdania, cu toți clericii, monahii şi credincioșii din eparhia noastră, ca Mântuitorul Hristos, Biruitorul morții, să dăruiască robului Său, Benone, iertare și odihnă, în veșnicia Sa, acolo unde strălucește lumina Feței Sale, iar harul cel dătător de nădejde și de mângâiere, pe care Învierea Sa îl aduce în lume, să se reverse, cu îmbelșugare, în inimile tuturor celor care sunt astăzi întristați de despărțirea de rudenia, prietenul său vecinul lor.

Cu arhierească binecuvântare și cu pascală îmbrățișare pentru familia îndurerată,

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

RESURSE

PORTALUL THEOFANIA

 

5 x 1000

 

 

TELEGRAM

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

FONDUL SOLIDARITATEA

 
 

ȘTIRILE CELE MAI CITITE

SAN LORENZO DEI ROMENI

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

FTOUB ROMA

 
 

MISIUNEA SFÂNTUL IERARH NICOLAE

 

 
 

FACEBOOK

 

ULTIMELE PUBLICAȚII

ȘTIRI DIN VIAȚA EPARHIEI

 

NEPSIS

 
 

CENTRUL DE PELERINAJE

VĂ RECOMANDĂM

NUMĂRUL TOTAL DE VIZITATORI

14325118