Alege limba:

Mesajul de Paști al Patriarhului: „Destinația ultimă a omului nu este mormântul, ci Împărăția Cerurilor”

În mesajul transmis de Sfintele Paști 2021, Părintele Patriarh Daniel vorbește despre destinația ultimă a omului, care este &Ici rc;mpărăția Cerurilor, și adresează urări de bine românilor de pretutindeni, împreună cu îndemnul de a păstra credința ortodoxă și valorile spiritualității românești.

 

Citește mai departe >>>

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 

 

 
 
 

 

 
 

Agenda/Diario pentru tine!ri 2021/2022

13231865