Alege limba:

Mesajul de Crăciun al Preafericitului Părinte Patriarh Daniel (VIDEO)

Preafericitul Părinte Patriarh Daniel transmite tradiționalul mesaj video cu prilejul sărbătorilor Nașterii Domnului, Anului Nou – 2024 și Botezului Domnului.

Patriarhul Daniel subliniază că Sărbătoarea Nașterii Domnului ne îndeamnă „să răspundem iubirii milostive şi smerite a Pruncului Iisus cu iubire milostivă şi smerită faţă de toţi oamenii, dar mai ales faţă de copii şi bătrâni, săraci şi bolnavi, singuri şi întristaţi”.

 

 

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 
 

 

 
 
 

 

 
 
14228369