Sfintele Paşti rânduite de Domnul în oraşul Sfântului Nicolae

Pe la începutul acestei pandemii, împreună cu enoriașii Parohiei „Sfânta Treime” şi „Sfântul Ierarh Nicolae” din Bari ne-am hotărât să cinstim Duminica Ortodoxiei în­tr-un mod diferit, așa că, în 8 martie, după Sfânta Liturghie, „înar­mați” cu icoane aduse de acasă, am mers la mormântul Sfântului Ierarh Nicolae să-i mulțumim, cântându-i Acatistul, pentru ajutorul dăruit în fiecare zi, și să-l rugăm să ne ocrotească și să ne însoțească în această perioadă mai delicată. Chipul său blând parcă s-a întipărit în inimile noastre, îndemnându-ne să fim pregătiți să punem un pic de balsam pe rănile suferințelor fraților noștri.

 

Citește mai departe >>>

Urgența Coronavirus

 

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

 

Instagram

  Misiunea Sfântul Ierarh Nicolae

  Misiunea Sfântul Ierarh Nicolae

   
   

  Facebook

  5 X 1000

   

  I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

  Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

   

  Știri din viața Eparhiei

   

  Nepsis

  NEPSIS

   
   

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   Agenda creștinului 2020

  Calendar 2020 pentru familia ta

   

   Calendarul Tuturor Sfinților 2020 

  Tinerii ortodocși

  Numărul total de vizitatori

  12161363