Alege limba:

Preasfințitul Atanasie de Bogdania despre Crăciunul în comunitățile din Italia: Începem sărbătorile în mod tradițional pe stil nou și cumva le încununăm fiind alături de creștini care le sărbătoresc pe stil vechi, ceea ce aduce o bucurie (AUDIO)

Creștinii ortodocși care se conduc de stilul vechi sărbătoresc astăzi Crăciunul. Aceste tradiții le mențin chiar și moldovenii din Italia, mai ales in cele 28 de parohii ortodoxe românești, după cum a aflat corespondenta Radio România de la Roma Elena Postelnicu de la Episcopul vicar - Preasfințitul Atanasie de Bogdania.

 

Citește mai departe >>>

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

 

 

 

 
 

 

Asociația San Lorenzo dei Romeni ONLUS este o asociație social-filantropică, non profit și apolitică, în cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care a fost înființată cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop SILUAN, în anul 2009.

 
 

 

 

 
 
 

 

 
 

Agenda/Diario pentru tine!ri 2021/2022

12925569