"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Taina Sfântului Maslu la Paraclisul Episcopal de la Mânăstirea Adormirea Maicii Domnului din Roma

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, Preasfințitul Părinte Arhiereu Vicar Atanasie de Bogdania, împreună cu un sobor de preoți și diaconi, în seara zilei de vineri 21 decembrie 2018, a slujit Taina Sf. Maslu la Paraclisul Episcopal de la Mănăstirea Adormirea Maicii Domnului din Roma, adresând clericilor împreună slujitori și credincioșilor prezenți un frumos cuvânt de învățătură.

Astfel, Preasfințitul Atanasie a îndemnat pe toți ascultătorii cuvântului său să continue în tot timpul viețuirii lor, în orice perioadă a anului, virtuțile câștigate în această perioadă a postului, precum milostenia, rugăciunea curată, răbdarea, iubirea semenilor.

În finalul cuvântului ierarhul a adresat tuturor doriri de bine în aceste ultime zile de pregătire pentru primirea slăvitului praznic al Nașterii Domnului, transmițând totodată și binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3185318