"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Turneu de colindă în Protopopiatul Lombardia 1

Pentru prima dată în Protopopiatul Lombardia 1 s-a organizat un turneu de colindă în 4 parohii, începând din 17 Decembrie până la sfârșitul anului. Parohiile participante au fost: Pavia, Lodi, Crema și Stradella. În fiecare parohie, pe rând, au fost așteptați colindătorii din celelalte parohii cu mare drag și alai de credincioși, fiind un moment de bucurie in amintirea frumoase tradiții a colindatului pe care fiecare o are in suflet in fiecare an de Nașterea Domnului.

Mulțumim preoților parohi care au promovat aceasta inițiativa in rândul credincioșilor și mulțumim lui Dumnezeu pentru ocrotirea ce ne-o revarsă din belșugul in proiectele ce unesc oameni dragi și aduc mângâiere și seamănă nădejde de mântuire!

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3185222