"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Ajunul Botezului Domnului la sediul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, de la Roma

Cu ajutorul Domnului și cu Binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, sâmbătă, 5 ianuarie 2019, Preasfințitul Părinte Arhiereu-vicar Atanasie de Bogdania a săvârșit Dumnezeiasca Liturghie în Paraclisul „Adormirea Maicii Domnului” din incinta sediului episcopal de la Roma.

În cuvântul de învățătură, Preasfinția Sa le-a vorbit celor prezenți despre praznicul Botezului Domnului, când ni se arată tuturor iubirea Sfintei Treimi, Care veghează asupra noastră și ne arată Calea care duce la mântuire, prin încredințarea întregii vieți în grija Mântuitorului nostru Iisus Hristos.

La final, toți credincioșii au fost binecuvântați de către Preasfințitul Părinte Atanasie de Bogdania.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3185120