"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

CONFERINȚA „LUMINILE ȘTIINȚEI ȘI LUMINA CREDINȚEI” LA PAROHIA FIRENZE II

Sâmbătă, 9 februarie 2019, Arhid. Dr. Adrian Sorin Mihalache, cadru didactic la Facultatea de Teologie „Dumitru Stăniloae” din Iași, a susținut la Parohia Sfânta Muceniță Lucia Firenze II conferința cu titlul „Luminile Științei și Lumina Credinței.” Părintele Profesor, cunoscut în spațiul universitar prin pregătirea academică multiplă și experiența interdisciplinară deosebită, este invitat să susțină numeroase conferințe în țară și străinătate. Conferința susținută la Florența a transmis celor prezenți prin numeroase dovezi științifice actuale bucuria frumuseții uimitoare a creației lui Dumnezeu și a impulsionat conștientizarea sensului profund al vieții omului, astfel întărindu-se certitudinea că luminile științei ne conduc la lumina credinței.

 

A consemnat,

Pr. Paroh Ioan Trandafir Bobîrnea

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3053910