"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Taina Sfântului Maslu - parohia Trapani (Sicilia)

Precum îndeamnă Sf. Apostol Iacov - ”Este cineva bolnav între voi? Să cheme preoţii Bisericii şi să se roage pentru el, ungându-l cu untdelemn, în numele Domnului” - credincioșii parohiei ”Sf. Cuv. Tavita” din Trapani s-au adunat pentru a participa la Taina Sf. Maslu, care a avut loc Duminică, 14 Aprilie 2019, avându-i alături pe: Pr. Martinian Epure de la parohia Palermo, Pr. Daniel Băcăuanu de la parohia Canicatti, Pr. Stelian Mandea de la parohia Ribera, cărora Pr. paroh Petru Tărboi le mulțumește pentru prezență.

La finalul Slujbei, Pr. Martinian a ținut un cuvânt de învățătură, iar seara s-a încheiat cu o agapă frățească organizată de către comitetul parohial.

Dăm Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3185311