"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Întâlnire preoțească în Protopopiatul Triveneto II

Cu ajutorul lui Dumnezeu, luni, 15 aprilie, în cadrul Parohiei Sfântul Ilie Tesviteanul din Verona a avut loc ședința preoțească a Protopopiatului Triveneto II. Ședința a fost prezidată de PC Părinte Protopop Gabor Codrea iar ordinea de zi a cuprins temeiuri legate de: reorganizarea și redistribuirea unor atribuții  în cadrul noii organizări administrative a protopopiatului; implicarea parohiilor în evenimentele culturale reprezentative din protopopiat (Festivalul Bucuriei, posibile conferințe etc.); alegerea și stabilirea unui cimitir pentru săvârșirea Pomenirii Eroilor din ziua Înălțării Domnului; susținerea concretă a activităților misionare și administrative inițiate de episcopia noastră; organizarea taberelor de vară; și, alte aspecte legate de practica pastoral-liturgică și modul în care s-ar putea îmbunătăți slujirea noastră împreună, în folosul comunităților pe care le păstorim și spre slava lui Dumnezeu.

A consemnat Pr. Daniel Stîngă

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3183179