"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Mestrino Padova Vest - Conferință

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei,  s-a desfășurat în parohia ,,Sfântul Cuvios Irodion de la Lainici" din Mestrino Padova o conferință cu tema "Giulgiul Mântuitorului între credință și știință" susținută de Emilio Lazzarin delegat pentru Triveneto al Centrului Internațional al Giulgiului din Torino și de sculptorul Sergio Rodella din Padova. Ei au arătat  că  studiile făcute de știință demonstrează   că imaginea de pe Giulgiu este al lui Iisus Hristos, Cel răstignit și înviat. Unul dintre cercetătorii Giulgiului, francezul ateu Yves Delage, a declarat că ,,Persoana Care a fost înfășurată  este Iisus  Cel istoric în care cred creștinii".

Dăm slavă Domnului pentru toate!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3183195