"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Lucrări de întreținere și înfrumusețare la biserica din Verbania

Cu mijlocirea Sfântului Evanghelist Luca, al Sfinților Împărați Constantin și Elena, ocrotitorii parohiei noastre, s-au săvârșit în această perioadă a Postului Mare, mai multe lucrări de întreținere și înfrumusețare a bisericii comunității din Verbania. Pe lângă pregătirea și curățirea sufletească a credincioșilor noștri prin Sfintele Taine, în chip minunat, o un grup de voluntari, consilieri sau simpli credincioși, au lucrat și la partea văzută a bisericii noastre. S-a văruit și reîmprospătat interiorul bisericii în proporție de 90%. S-au refăcut scările de la intrare, pavimentul aleelor exterioare, iar pe zidurile exterioare s-au aplicat icoanele Domnului Hristos și Maicii Domnului, executate în materiale rezistente la intemperii.

Astfel, dând neîncetat slavă lui Dumnezeu pentru toate cele mântuitoare, mulțumim și celor care s-au ostenit cu dragoste și nevoință pentru Casa Domnului!

 

a consemnat părintele Andrei-Traian Agape

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3183115