"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Sfânta Taina a sfințirii untdelemnului pentru cei suferinzi la Canicatti

Cu voia lui Dumnezeu, cu binecuvântarea P.S. Părinte Episcop Siluan al Italiei și cu bunăvoința P.C. preoţi Motfolea Vasile, Tărăboi Petru și Stelian Mandea am săvârșit la ceas de seară Sfânta Taină a sfințirii untdelemnului pentru cei suferinzi la Canicatti, în Protopopiatul Sicilia. Am dat slavă Domnului pentru dragostea Sa și pentru jertfa prin prezență a credincioșilor.

Preot Daniel (Dănuț) Băcăuanu

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3183126