"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Liturghia Darurilor cu tinerii din Roma

Vineri, 19 Aprilie, tinerii din Roma și împrejurimi, s-au adunat la parohia Nașterea Maicii Domnului (Roma 2) unde s-a săvârșit pentru ultima dată în acest an Liturghia Sf. Grigorie Dialogul, cunoscută mai ales ca Liturghia Darurilor mai înainte sfințite. La strană tinerii au citit psalmi, dând si răspunsurile rânduite. Cei prezenți ne-am împărtășit în chipul pâinii și al vinului, cu însuși Trupul și Sângele Domnului nostru Iisus Hristos.

După Sfânta Liturghie a urmat o mică agapă pregătită de către noi.

Fie ca învierea Domului să fie cu noi toți!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3182253