"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Acțiune caritabilă a parohiei ”Zămislirea Maicii Domnului” din Roma

Mai multe familii necăjite din localitatea Brăteni, jud. Botoșani, au fost bucurate de gestul credincioșilor din parohia noastră de a le trimite pachete și saci cu alimente și haine acum, înainte de Sfintele Paști.

Cu ajutorul lui Dumnezeu și binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, dar și prin jerfelnicia credincioșilor, s-au adunat în jur de 100 kg alimente și câțiva saci de haine, care au fost trimise în postul Sfintelor Paști la câteva familii sărace din parohia Brăteni, jud. Botoșani.

Dumnezeu să răsplătească dragostea și jertfa fiecăruia!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3178020