"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Adunare Protopopială și Conferință Preoțească în Protopopiatul Toscana II

În ziua de marți, 14 mai, la Parohia Ortodoxă Română „Sfântul Cuvios Onufrie de la Vorona” din Pisa a avut loc Adunarea Protopopială și Conferința Preoțească a Protopopiatului Toscana II. După săvârșirea Sfintei Liturghii, părintele Cristian Puricescu a susținut conferința cu titlul „ Criza actuală a satului românesc şi implicarea Bisericii Ortodoxe Române în atenuarea acesteia”. În cadru lucrărilor Adunării Protopopiale s-au discutat și s-au luat hotărâri pentru buna organizare și funcționare a protopopiatului.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3182206