"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Turneul de colinde-Lombardia 1

Bucuria colindelor a fost purtată in aceasta perioada de pe buzele colindătorilor in inima gazdelor ce și-au deschis porțile cu drag, parohiile  Pavia ,Stradella și Lodi , participând la un “marș” înviorat de dorința credincioșilor de a continua ideea de-a ne face urările de “Hristos se naște” în fața altarelor noastre, pe rând.

În spiritul acesta am alăturat in inimile noaste și  pe cei mai puțin bucuroși in aceasta perioada, familii sosite din Romania cu copilași bolnăviori la spitalul “San Matteo”- Pavia- secția de oncologie pediatrică.

Un strop din liniștea și nădejdea noastră speram sa fi rămas și acestor oameni încercați iar celor pe care Dumnezeu ii tine sănătoși sa le dea inima larga și către cei ce nu le mai au pe toate.

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3000010