"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Tabără de iarnă la Prima Porta

Sfârșitul anului calendaristic 2019 a fost marcat în Parohia Roma Prima Porta, printr-o tabăra de 5 zile în munții Provinciei L' Aquila. Astfel în stațiunile invernale de la Campo Felice și de la Assergi (Gran Sasso) au participat mai mult de 30 de persoane, adulți, tineri și copii, bucurându-se de această perioadă de vacanță și de sărbători. Nădăjduim că și în anul în care vom păși să înmulțim bucuria și duhul de comuniune în sufletele parohienilor noștri. Un an nou cu pace și multă lumină!

 

Pr . Gabriel Ioniță

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3000013