"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

MULȚUMIRE  CĂTRE DOMNUL ȘI VOI TOȚI AI TATĂLUI CERESC

Cu voia Sfintei Treimi, grija Preasfințitului Părinte Episcop Siluan și a Părintelui Episcop Vicar Atanasie de Bogdaniacîn numele Parohiei Borgo San Lorenzo,  Protopopiatul Toscana 1 doresc să mulțumesc tuturor celor care  ne-au fost alături  în aceasta perioada  de încercare grea lângă parohia noastră .

Mulțumim și tuturor celor care au contribuit și care vor mai contribui la colecta parohiei noastre, "DĂRUIM PENTRU CĂ SUNTEM ", în cadrul cărui s-au strâns 200kg  de haine  care au fost trimise în Romania  și urmează să fie distribuite  precum și 100kg de produse alimentare distribuite către Carittas Borgo San Lorenzo  și Misericordia  Scarperia.

Domnul să  răsplătească darul fiecăruia și să vă binecuvânteze  pe voi toți in veci.

Cu dragoste și bucurie duhovnicească  Preot MARDARE CIPRIAN MARIAN - BORGO SAN LORENZO 2020.

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3268613