"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Catehezele Triodului - De la școala smereniei la școala pocăinței | PS Atanasie de Bogdania va susține o cateheză despre pregătirea pentru Postul Mare la Centrul Eparhial - 15 februarie 2020 (orele 18.00)

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, sâmbătă, după slujba Vecerniei (ce va începe la orele 18.00), 15 februarie 2020, la Paraclisul „Adormirea Maicii Domnului” din incinta Centrului Eparhial de la Roma, Preasfințitul Părinte Arhiereu-Vicar Atanasie de Bogdania va iniția o nouă serie a proiectului Catehezele Triodului, desfășurat anul acesta sub tematica „De la școala smereniei la școala pocăinței”.

 

Cateheza susținută în debutul proiectului de către Preasfinția Sa va aborda tema pregătirii creștinului pentru Sfântul și Marele Post.

 

Cateheza se va desfășura sâmbătă seara, 15 februarie 2020, după slujba Vecerniei, la Centrul Eparhial din Via Ardeatina, Nr. 1741, Roma.

 

Vă așteptăm cu multă bucurie!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3268575