"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

“Mărțișor în dar” la Salerno

Duminică, 1 martie, a avut loc la „Parohia Sfântul Apostol și Evanghelist Matei” din Salerno a treia ediție a proiectului „Mărțișor în dar”. Prin acest proiect, copiii care frecventează Școala parohială confecționează manual mărțișoare, sub îndrumarea dnei preotese, care apoi sunt prezentate într-o expoziție, iar doritorii le pot achiziționa, lăsând fiecare o mică jertfă. Fondurile obținute astfel sunt donate apoi de către copii altor copii, care fac parte din familii numeroase, cu posibilități materiale reduse.  

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3098369