"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

1 Martie în Parohia Sfintele Femei Mironosițe și Sfântul Serafim de Sarov, Modena

   Duminică, 1 Martie, în biserica parohiei Sfintele Femei Mironosițe și Sfântul Serafim de Sarov din Modena, au răsunat glasurile celor mai mici dintre noi, anunțând bucuria sărbătorii!     Cântecul și poezia, alături de felicitările și mărțișoarele lucrate chiar de copii, au fost darul celor mici către surioare, mămici și bunicuțe!

   Într-o biserică plină (aproape ca niciodată!) copiii, total lipsiți de emoție, ne-au încântat cu mesajul de iubire, adresat în special mamei, dar nu a fost uitat nici ghiocelul, simbolul Primăverii.

   Mulțumim Bunului Dumnezeu pentru toate, și-L rugăm să ne ajute pe mai departe, în lucrarea noastră cu cei mici!

 

   Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

                                    Grupul de cateheză al Parohiei Modena

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3262110