"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

„...pâine dulce a Sfintei Treimi...” fii nouă alături întru ispitele de acum.

Sâmbăta Sf. Teodor Tiron la Canicatti

   Din purtarea de grijă a Preasfințitului nostru Părinte Episcop Siluan al Italiei a izvorât imboldul de a intensifica rugăciunile noastre. Astfel astăzi de ziua prăznuirii Sf. Teodor Tiron, mucenic pentru Hristos, am alăturat rugăciunilor sale, în Liturghie, și cererile noastre pentru izbăvire de boli molipsitoare și moarte năpraznică. Împreună cu credincioșii prezenți și pe deplin încredințați de valoarea îndrumărilor primite de la Preasfințitul Părinte Episcop Siluan pentru astfel de vremuri de încercare ne-am împărtășit cu „leacul nemuririi”. Nu i-am uitat nici pe cei care au fost răpuși de molima timpului actual la fel cum nu am uitat nici rudeniile noastre mutate la Domnul.

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3098358