"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Școala parohială altfel - Săptămâna Sfintei Cruci

În săptămâna a III-a a Postului Mare, închinată Sfintei Cruci, copiii din parohia San Bonifacio s-au adaptat situației în care se află toată Italia și deși au fost departe unul de altul fizic, au fost  aproape sufletește prin lucrare. Astfel toți au avut de confecționat o cruce și de recitat o poezie în cinstea Sfintei Cruci. Toate filmulețele vor fi puse la un loc și prezentate părinților iar fotografiile vor fi publicate pe pagina de facebook a parohiei.

Slavă Domnului pentru toate!

psa. Andreea Tatiana Stîngă

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3098305