"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Școala parohială – protopopiatul Toscana II

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan, Episcop al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei și cu îngăduința Domnului, Școala Parohială din cadrul Protopopiatului TOSCANA II nu a luat pauză în acest timp de încercare.

Tinerii din întreg Protopopiatul au răspuns ferm împreuna cu toți membrii familiei în programul catehetic ”Pe urmele Sfântului meu ocrotitor” și fiecare a căutat să aducă puțină culoare în viețile noastre.

Pr. Ioan Șoreanu - Siena

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3174721