"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Ajutoare către România

Cu mila lui Dumnezeu, binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan și cu ajutorul credincioșilor din Sesto Fiorentino s-au pus astăzi bazele unei noi colaborări social filantropice între Parohia Ortodoxă Română,,Sf Muceniță Agripina Fecioara" din Sesto Fiorentino și asociația ,,Pro Vita pentru născuți si nenăscut" din Vălenii de Munte.

Astfel astăzi 27 martie 2020 a plecat către România primul transport de ajutoare umanitare,  constând în îmbrăcăminte, încălțăminte și alimente, destinate copiilor aflați în îngrijirea părintelui Nicolaie Tănase.

Mulțumim lui Dumnezeu și tuturor enoriașilor parohiei din Sesto Fiorentino care au contribuit la această realizare, precum si tuturor celor care ni se vor alătura de acum înainte.

Pr. Viorel Matei

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3174596