"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Sfânta Cruce Ocrotitoarea Creștinilor – NEPSIS JUNIOR, SF. CRUCE TORINO 2

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan, Episcop al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, la Parohia Înălțarea Sfintei Cruci, Torino 2, se continuă activitățile de cateheză în mediul virtual.

Chiar dacă sunt deja câteva săptămâni bune de când nu ne mai întâlnim cu copilașii față către față, reușim să ne vedem și să ne auzim prin intermediul aplicațiilor online.

În paralel cu pregătirea copiilor pentru Concursul ”Împreună cu Hristos în Europa secolului XXI” s-a desfășurat și Proiectul ”Sfânta Cruce Ocrotitoarea Creștinilor”. Proiect la care au participat peste 50 de copii, care ne-au uimit cu creativitatea și îndemânarea lor, căci au lucrat cu mânuțele lor, o CRUCE din materialele pe care le-au avut în casă, adaptându-se la situația acestor zile.

Mulțumiri doamnei Preotese Adriana, care cu multă râvnă are grijă de copilașii de la Grupa Mică.

”Mare este puterea Crucii Tale Doamne, că s-a înfipt în loc și lucrează în lume!”

 

                                                      Preoteasa Nicoleta Istina

 

 

 

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3174594