"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Parohia Sf. Mc. Emilian de la Durostorum, din Orbassano. TO.

“În dar ați luat, în dar să dați” Matei 10,8.

Conștientizând faptul că această vreme, pe care Domnul o îngăduie spre a noastră mântuire, este tot mai apăsătoare și tot mai greu de înfruntat pentru foarte mulți dintre noi și ascultând îndemnul Sf. Ev. Matei, împreună cu membrii Consiliului Parohial și ai Comitetului Parohial, ne-am implicat în strângerea de ajutoare, de genere alimentare și financiare pe care le-am împărțit și vom continua în această perioada, celor care se află în strâmtorare.

Mulțumind, din suflet, tuturor celor care s-au dedicat, au contribuit, în orice fel, la susținerea  acestei inițiative de prim ajutor, rog pe Bunul Dumnezeu să ne miluiască și să răsplătească tuturor!

Pr. Eugen. Orbassano. TO.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3385949