"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Ajutoare alimentare pentru 30 de familii la parohia Moncalieri protopopiatul Piemonte

În aceste zile de grea încercare pentru comunitățile noastre din Italia, Parohia Sfinții 40 de mucenici de la Sevastia-Moncalieri se raliază la efortul colectiv de întrajutorare realizat de Episcopia noastră prin programul Caravana dăruirii, sprijinind cu peste 500 kg de alimente și 300 de măști chirurgicale,30 de familii aflate în suferințe și nevoi. De asemenea am activat bancul alimentar care va continua pe toată durata pandemiei. Mulțumim pe această cale firmelor, consilierilor și voluntarilor care s-au implicat în strângerea de fonduri, alimente, măști chirurgicale și efecte de igienă, cât și a distribuirii lor la domiciliul celor în nevoințe.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3385985