"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

"Lumină și Culoare în Săptămâna Luminată", Settimo Torinese

La parohia Sf. Ioan de la Râșca și Secu din Settimo Torinese s-a slujit sfânta și dumnezeiasca liturghie în fiecare zi din Săptămâna Luminată 

Pe lângă slujire, chiar dacă doar virtual, Responsabilii Nepsis din parohie Valentin și Mădălina Petraru s-au îngrijit de tinerii parohiei. Astfel, cu sufletele iradiind de strălucirea Învierii, tinerii Nepsis Settimo Torinese, și-au exprimat fiorul cel sfânt prin cântarea "Hristos a Înviat!", împreunând ecoul "Biruinței" cu frumoase lucrări închinate "Săptămânii Luminii", Sfântului și  iubitului Martir Gheorghe, precum  și Duminicii Sfântului Apostol Toma.

Dăm Slavă Domnului pentru toate bucuriile oferite de tinerii artiști!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3185642