"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

"Cămara Dragostei" - Parohia Sfânta Cruce- Torino

Cu ajutorul Lui Dumnezeu, la Parohia Înălțarea Sfintei Cruci, Torino II,  prin Asociația Sfântul Laurențiu al românilor, filiala Torino, continua acțiunea de întrajutorare a persoanelor bolnave sau afectate de situația de urgenta creata de COVID 19. În felul acesta, voluntarii asociației, au dus ajutoare la domiciliu și în această săptămână (27aprilie- 1 mai) la 26 de familii (43 adulți și 31 copii) însumând 650 kg de alimente și 650 euro pentru ajutor chirie.

Hristos a înviat!

 

A consemnat, Mihaela Marcu

Președinta Asociației Sfântul Laurentiu, Torino

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3185387