"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Voluntarii Parohiei Roma XIV - Torre Angela în căutarea lui Hristos

Voluntarii Parohiei “Sfântul Ierarh Grigorie cel Mare” din Roma - Torre Angela, împreună cu alți voluntari italieni din zonă, au căutat în această perioadă mai delicată, pe Cel flămând, gol sau însingurat.

 

Pentru unii voluntari, mai ales cei aflați la prima experiență, acesta a fost un prilej de mare bucurie. Toți cei solicitați din parohie au răspuns cu promptitudine chemării de a veni in sprijinul aproapelui, astfel încât în foarte scurt timp s-a reușit pregătirea pachetelor atât înainte de Învierea Domnului cât și după marea sărbătoare.

 

Nădăjduim, cu ajutorul Domnului, ca aceste acțiuni să se repete cât mai des, astfel încât tot mai mulți credincioși să aibă posibilitatea de a fi încredințați că “mai fericit este a da decât a lua”.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3185440