"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Copii şi mămici vestind Bucuria Învierii Domnului la Parohia "Sfântul Ierarh Grigorie cel Mare al Romei"

La duminica Sfintelor Femei Mironosițe, cele care au avut bucuria de a vedea primele pe Hristos cel Înviat a treia zi din mormânt, copii de la Şcoala parohială "Sfântul Ierarh Grigorie cel Mare al Romei", împreună cu mămicile lor, vestesc cu căldură tuturor marea bucurie a Învierii Domnului. Lumină din Lumina Învierii Domnului pentru toți cei întunecaţi uneori de grijile vremurilor grele prin care trecem, mângâiere din glasul dulce al mamei pentru fiecare apăsare a greutăților, căldură din îmbrățişarea ei caldă, nădejde din siguranța pe care fiecare copil o simte în brațele mamei sale, încredere că orice problemă îşi găseşte rezolvare în noianul dragostei părinteşti, bucurie din bucuria pruncilor în brațele fraților şi la sânul mamei.

Lumina lui Hristos luminează tuturor!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3185424