"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

"Sfintele Femei Mironosițe, modele și în viața noastră!" - Settimo Torinese

 Tinerii Frăției Nepsis din Settimo Torinese,  au încercat în această săptămână sentimentul recunoștinței, pentru exemplul ce îl trăiesc atât în familie, dar și conectați spiritual față de puterea mărturisitoare și jertfelnică a Femeii Creștine, care  mereu a fost aproape, încă  de la începuturile propovăduirii Evangheliei, de Hristos, slujind cu smerenie și inimă arzătoare.

 

Împinși de această gratitudine, tinerii Nepsis, au exprimat prin lucrări plastice și creații artistice, darul lor pentru Mamă, pentru Maica Domnului și Sfintele Femei Mironosițe.

 

Dăm Slavă Bunului Dumnezeu pentru toate frumoasele realizări și fie ca să sporească mereu darurile sale asupra femeilor creștine, ca biruind toate provocările vieții, să se sfințească, să crească copii duhovnicești și în familiile lor să răspândească mireasma mirului faptelor credinței!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3185511