"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Palermo activitate socială în pandemie

Cu binecuvântarea Preasfințitului Siluan, în parohia palermitană Sfântul Sfințit Mucenic Haralambie, au fost distribuite 66 de carduri în valoare de 50 euro unul, cu un total de 3.300 euro primite din partea Caritasului Diocezan din Palermo, prin p. Sergio directorul instituției și alimente pentru 100 de familii din partea Biagio Conte, Speranta e Carita, pentru care le mulțumim dar și fiecărui credincios care in această perioadă a vizitat biserica și din cumpărăturile personale a donat celor nevoiași.

Va mulțumim pentru tot sprijinul și ajutorul acordat financiar dar și pentru fiecare rugăciune rostită înaintea Domnului pentru aproapele, în aceste zile de încercare.

Slavă Lui Dumnezeu pentru toate

Consiliul parohial și preotul paroh Martinian Epure

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3425384