"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Sărbătoarea hramului Parohiei "Sfinții Împărați Constantin și Elena", din Venezia 2, Protopopiatul Tri-Veneto1

Duminică, 24 mai 2020, în Duminica a VI-a după Paști, (Vindecării orbului din naștere), Parohia "Sfinții Împărați Constantin și Elena", din Venezia 2, Protopopiatul Tri-Veneto, şi-a sărbatorit hramul.

Joi, pe data de 21 mai, de praznicul Sfinților Constantin și Elena, am săvârșit alături de credincioși acatistul Sfinților la racla Sfintei Elena ce se află la Veneția.

Dăm Slavă lui Dumnezeu pentru toate binecuvântările pe care le revarsă asupra parohiei noastre, mulțumim Preasfințitului Episcop Siluan și Preasfințitului Atanasie de Bogdania pentru continua lor purtare în rugăciune, mulțumim credincioșilor care ne-au fost alături și au participat la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.

 

Pr. Vasile Apostol

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3258080