"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Școala de vară - Verona 1 (ziua a 5-a)

În ziua a 5-a a Școlii de vară a parohiei Verona 1, după rugăciunea de dimineață, copiii au repetat în biserică cântări ale Sfintei Liturghii, au participat la un atelier de artă populară, ținut de prof. Aurica Munteanu apoi au continuat cu o lecție de Liturgică; diaconul Gheorghe Manole vorbindu-le copiilor despre arhitectura bisericii, împărțirea spațiului liturgic, rolul, simbolistica materialelor și a obiectelor de cult. Ziua a continuat cu nelipsita joacă.

A consemnat: pr. Gabor Codrea

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3548623