"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Cumpărarea unui imobil pentru

Parohia „Sfântul Ioan cel Milostiv, Partiarhul Alexandriei

din localitatea San Donà di Piave

Ziua de 23 Iulie 2020, pentru parohia „Sf. Ioan cel Milostiv, Patriarhul Alexandriei” este una importantă, deoarece cu ajutorul Bunului Dumnezeu, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, și a Preasfințitului Părinte Arhiereu Vicar Atanasie de Bogdania, s-a semnat contractul de cumpărare a unui imobil situat în localitatea Chiesanuova nr. 117, o fracțiune a Comunei de San Donà di Piave.

Imobilul a fost cumpărat la Licitație în data de 31/04/2020. Acesta este alcătuit din două clădiri, dintre care una va fi amenajată ca Biserică, iar cea de-a doua va fi utilizată pentru diferite activități cu copiii și tinerii parohiei, pentru bibliotecă și săli de cateheză. Imobilul este înconjurat de un parc de circa 5600 m2.

Aducem mulțumiri și slavă înainte de toate Bunului Dumnezeu. De asemenea aducem mulțumiri Preasfințitului Părinte Episcop Siluan pentru rugăciuni, binecuvăntare și ajutor, Preasfințitului Părinte Atanasie pentru sprijinul acordat, Preacucernicului Părinte Secretar Eparhial Gavril Popa pentru întocmirea documentelor, Preacucernicului Părinte Protopop Avram Matei, pentru sfaturile și încurajările date și nu în ultimul rând, Consiliului Parohial și credincioșilor din parohia noastră, împreună cu care nădăjduim că vom duce la bun sfârșit acest proiect binecuvântat.

Slavă Lui Dumnezeu pentru toate!

 

Pr. Cherecheș Florin

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3548603