"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

 REFACEREA ACOPERIȘULUI BISERICII PAROHIALE DIN VERBANIA

Cu ajutorul lui Dumnezeu, prin mijlocirea Sfântului Apostol și Evanghelist Luca, ocrotitorul comunității noastre, prin binevoința și susținere parohiei romano-catolice, pe teritoriul căreia avem biserica, în această perioadă se intervine la rearanjarea și înlocuirea țiglelor sparte, de pe acoperișul lăcașului nostru de cult, care în urma intemperiilor din ultima perioadă au fost sparte sau deplasate. Lucrările sunt executate de o echipa (firmă) de români, credincioși ai comunității noastre, profesioniști desăvârșiți în acest domeniu.

Pe această cale le mulțumim pentru osteneală și ne rugăm Sfintei Treimi pentru desăvârșirea celor începute!

 

a consemnat

preot paroh Andrei Agape

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3405370