"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Începerea anului scolar catehetic Sf. Parascheva Torino I

Cu ajutorul şi întărirea lui Dumnezeu, cu binecuvântarea Preasfinţitului Siluan şi cu purtarea de grijă a Preasfinţitului Atanasie, sâmbătă 26 septembrie a avut loc deschiderea oficială a şcolii româneşti din parohia Sfânta Parascheva, Torino 1, în noua locaţie din Corso Vercelli la intersecţia cu Via Gino Marinuzzi.

În această după amiază, profesorii au prezentat programa şi activităţile ce vor avea loc în anul 2020-2021 iar părinţii au putut vizita noua structură. Cu toţii au înţeles că dacă ne adaptăm noilor cerinţe în situaţia de Covid, e posibil să stăm totuşi împreună şi să se desfăşoare orele şcolii noastre de catehism.

Domnul să ne apere şi să ne dea un an duhovnicesc rodnic!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3405370