"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Școala Duminicală - Verona 1

Respectând legislația italiană referitoare la limitarea răspândirii virusului Covid-19, parohia Verona 1 continuă activitățile catehetice în cadrul Școlii Duminicale. Astfel, copiii au fost împărțiți pe grupe mai mici, care să permită menținerea distanței interpersonale legale. Se prevede ca, pe viitor, fiecare copil să aibă un tutor, dintre tinerii parohiei, care să-i ofere o educație religioasă personalizată, împărtășindu-i din experiența dobândită pe parcursul anilor petrecuți în Școala și Taberele Parohiale.

Mulțumiri și aprecieri doamnelor profesoare: Elena Tărâță, Aurica Munteanu, Mirela Dudău, Eralia Manole, Loredana Nicolaescu, Angela Rață, Nicoleta Sîrbu și Iulia Tănislăvescu.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3405346