"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Sărbătoare în parohia din Macerata

Cu ajutorul lui Dumnezeu , astăzi 11 octombrie Parohia din prov. Macerata s-a îmbrăcat din nou în haina bucuriei sărbătorindu-și octrotitorii a cărui hram îl poarta în cinstea Soborului Sfintilor Cuvioși de la Lavra Peșterilor din Kiev.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

"Cine poate lăuda pe sfinții Tăi, Bunule ? Încerc să socotesc numărul lor, dar ei sunt mai mulți decât nisipul mării. O Hristoase, care știi numarul stelelor si le-ai numit pe toate, ascultă cererile lor pentru noi".

 

A consemnat pr. paroh Oleg Bonari

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3405329