"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Parohia Giaveno – Taina Sfântului Maslu și prezentarea noului paroh

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, pe 15 octombrie, am săvîrșit Taina Sfântului Maslu în parohia din Giaveno, în Biserica închinată Sfântului Ierarh Teotim al Tomisului împreună cu Preacucernicul Părinte Protopop Marius Floricu, care ne-a destăinuit bucuria Sfinției sale de a fi împlinit 20 de ani de Preoție, de la Parohia Moncalieri, și cu un sobor de preoți, prilej cu care Preacucernicul Părinte Protopop Floricu a evocat momente deosebite din viața Parohiei aflată sub păstorirea Preacucernicului Părinte Livius Todirașcu de la înființărea ei,  și a predat ștafeta pastorației Parohiei Părintelui Vasile David, dând mai multe sfaturi duhovnicești credincioșilor Parohiei.

În aceeași seară am avut plăcerea de a primi în mijlocul nostru pe domnul Consilier Comunal, Eduardo Favaron, venit în numele Primarului Carlo Giacone, care a urat un călduros bun venit in Parohia Giaveno, Părintelui Vasile David.

Pentru acestea și pentru toate dăm slavă lui Dumnezeu, Cel Unul in Treime. Amin.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3405361