"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Taina Sfântului Maslu în Parohia Sfântul Chiril al Alexandriei din La Spezia

Joi 20/02/2020 din mila Domnului, binecuvântarea PS Părinte Episcop Siluan și purtarea de grija a PS Părinte Episcop Vicar Atanasie de Bogdania, credincioșii Parohiei Sfântului Chiril al Alexandriei din La Spezia s-au adunat in rugăciune împreună cu preoții din Protopopiatul Liguria la Taina Sfântului Maslu. Cuvântul de învățătură susținut de PC Părinte Protopop Constantin Sorin Filip a sădit in sufletele celor prezenți modul de pregătire pentru Marele Post a Sfintelor Paști, despre întărirea în credință a credincioșilor in fața încercărilor de pe drumul vieții, taina suferinței în Biserica și în afara ei. Seara s-a încheiat cu o agapa frățeasca unde am discutat problemele de administrație din cadrul Parohiei. Mulțumim Domnului pentru darurile Sale bogate și binecuvântarea Sa pentru această zi de rugăciune. 

                                                                                                                                                                    A consemnat Pr. Daniel Codiță

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3088583