"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Ziua Mamei Creștine altfel – Praznicul Bunei Vestiri

Cu ajutorul Domnului și cu implicarea deosebită a voluntarilor care se ocupă de buna desfășurare a Școlii Duminicale la Paraclisul Mănăstirii „Adormirea Maicii Domnului” de la Roma și cu minunata participare a copiilor, s-a reușit pregătirea unei surprize dedicate tuturor mamelor de aici din Italia și din întreaga Românie.

­­­­­­­­­­­­­­­­

Praznicul Bunei Vestiri este momentul cel mai potrivit pentru sărbătoarea Mamei creștine, căci cea care se învoiește, cu multă smerenie, dar în deplină ascultare, să devină Maică Domnului nostru Iisus Hristos, Preasfânta Născătoare de Dumnezeu, trebuie să fie model de urmat pentru toate mamele din lumea aceasta.

 

Astăzi este începutul mântui­rii noastre şi arătarea Tainei ce­lei din veac. Fiul lui Dumnezeu, Fiu Fecioarei Se face şi Gavriil Harul Îl binevesteşte. Pentru aceasta şi noi, împreună cu Dânsul, Născătoarei de         Dum­nezeu să-i strigăm: Bucură-te, cea Plină de har, Domnul este cu tine!

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3176747