"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Reîntoarcerea acasă a credincioșilor și Sfințirea Axionițelor la Monselice

Cu ajutorul lui Dumnezeu, astăzi, în Parohia nostră, bucuria reîntoarcerii credincioșilor în Biserică a fost însoțită de bucuria Sfințirii a două Axionițe, care prin jertfelnicia enoriașilor, de astăzi vor împodobi Biserica noastră.

Dăm Slava lui Dumnezeu, mulțumim Preasfințitul Episcop Siluan și Preasfințitului Atanasie pentru continua lor purtare de grijă, mulțumim credincioșilor care au donat pentru reușita acestui proiect și tuturor celor care ajută parohia “Sfinții Mucenici Epictet și Astion” din Monselice-Este.

 

Mulțumim lui Dumnezeu pentru tote darurile care le revarsă asupra noastră.

 

Pr. Alexandru ANIȚEI

 

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3249503