"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

ȘCOALA DE VARĂ - ”Bucurie și Creație” - Parohia ”Sfântul Ioan de la Râșca și Secu”, Settimo Torinese - iulie - august 2020 !!!

Dragi tineri,

Vă aducem la cunoștință cu multă bucurie faptul că sâmbătă, 04.07.2020, de la ora 16:00 - 20:00, cu binecuvântarea PS.Părinte Episcop Siluan și cu purtarea de grijă a Părintelui paroh Paul, în parohia ”Sfântul Ioan de la Râșca și Secu”, din Settimo Torinese, vor începe cursurile gratuite în aer liber ale ”Școlii de Vară”, respectând bineînțeles măsurile de siguranță.

Cursurile vor consta în Ateliere de Cateheză și ”Istoria Creștinismului și Geografia României”, Ateliere de ”Lectură la iarbă verde”, Ateliere de Creație, Jocuri recreative, Concursuri și multe emoții pozitive.

În speranța că veți alege să petreceți o vacanță de vară memorabilă, vă așteptăm cu drag să vă înscrieți într-un număr cât mai mare!

 

 

Valentin și Mădălina Petraru

Telf:+39 320 347 6212

Responsabili Nepsis Settimo Torinese

Parohia Ortodoxă Română ”Sf.Ioan de la Râșca și Secu”

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3462165