"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

“Mica Unire” sărbătorită la Verona 1

Cu toate restricțiile impuse de legislația  în vigoare, “Mica Unire”, de la care se împlinesc anul aceste 162 de ani, a fost marcată la Parohia Verona 1 printr un program amplu, desfășurat pe parcursul mai multor zile. Sâmbătă, 23 ianuarie, în sălile Centrului Social-Cultural, copiii și tinerii parohiei, împărțiți în grupe mici, au participat la lecții de istorie și muzică patriotică pe tema evenimentului istoric. Duminică, în curtea bisericii, a fost vernisată o expoziție tematică de carte și fotografii.

Evenimentul a fost organizat cu respectarea strictă a îndrumărilor bisericești și a regulilor impuse de autorităţi, ca urmare a măsurilor de prevenție şi limitare a răspândirii coronavirusului.

A consemnat: diac. Gheorghe Manole

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3485965