"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Din ale Domnului - Venaria Reale

 

Cu mila lui Dumnezeu, parohia “ Sf. Cuv. Ilarion cel Mare”  din Venaria Reale pune la dispoziția celor nevoiași alimente, legume și fructe. Acest ajutor se distribuie constant săptămânal sau o dată la două săptămâni , de câteva luni,  prin programul de întrajutorare parohial și cu ajutorul voluntarilor parohiei. În acest program de întrajutorare au fost luate în grijă mai multe familii care necesită asistență socială, alimentele fiind distribuite acasă. Totodată parohia din Venaria Reale colectează în acest moment haine, accesorii și obiecte de necesitate imediată pentru a fi trimise în parohiile sărace din România. Slavă lui Dumnezeu pentru toate!  în parohiile sărace din România. Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3527867